est / en

stencibility

tänavakunstifestival

programm


Aprill 21 ja 22

Tartu tänavakunsti tutvustavad tuurid jalgsi ja rattaga

Mis värk sellega on, et Tartut nimetatakse Eesti tänavakunsti pealinnaks? Mida on siin siis vaadata? Tartu tänavakunstimaastiku hetkeolukorda tutvustav tuur on ülihea võimalus enda silmaga ilusamad ja huvitavamad kohad üle vaadata ja kuulata, mis on giidil rääkida nende tekkelugudest, autoritest ning saada vastused oma küsimustele.

Mõlemal päeval toimub korraga kaks tuuri – jalgrattaga tuur ja jalgsituur. Mõlemate algus 18:00 Arhiivi eest. Osalustasu 3€. Tuure viivad läbi Kadri, Salme ja Sirla. Vajalik eelregistreerimine salmik@stencibility.eu

Aprill 24

Näituse „Tallinna grafiti“ avamine Arhiivis, järgneb pidu

Kaua me ikka selle Tartu tänavakunstiga uhkeldame, aeg tuua vanakooli mehed ka mängu. Stencibility tänavakunstifestival toob Tartusse Toze97 kureeritud Tallinna grafitikunstnike näituse vaatamiseks, imestamiseks ja järele tegemiseks.

Samal ajal tähistame Stencibility festivali kuuendat tulemist nii, et enam seitsmendat ei tahagi.
Näituse avamine ja live 21:00, sellele järgneb hull pidu:

LIVE

EIXD + Kolmnurk

DJ

Risto Kozer

Robert Laursoo

Tiiu Niinemets

Heldur1000

NB! Kuni keskööni on avatud kunstilavka, kust leiab uuendatud trüki Tartu tänavakunsti kaardist, festivali tutika koti ja kleepse viimase aasta jooksul tänavatele ilmunud töödega. Panus ka müstilistelt ööpimeduses hiilivatelt kunstnikelt endilt.

Sissepääs: annetus festivalile, süda seab hinna.

Aprill 26 - Festivali päev

13:00 - 16:30 linna avastava elemendiga kleepsu töötuba
13:00 - 16:30 kunstilavka

Line-up:

13:00 Sänk

10+ aastat grafitiga tegelenud Sänk räägib endast ja oma loomingust (www.sank.ee)

14:00 Peter Bengtsen

Raamatu „The Street Art World“ autor, sotsioloog ja kunstiajaloo PhD Peter Bengtsen Lundi Ülikoolist tuleb spetsiaalselt Tartusse Stencibilityle, et rääkida tänavakunstist.

15:00 supipaus

15:30 Väitlusklubi näidisväitlus „Mida teha MTOga?“.

Kas festivalitööd on osa kaduvast ja ühtelugu muutuvast tänavakunstist või on festivali kohustus neid säilitada? Mida peale hakata eelmisel aastal Soola tänavale maalitud MTO tööga, mis sai hiljuti müstilised täiendused.

16:30 film “Berlin Kidz”

Saksamaal keelatud film Berliini legendaarsematest tag’ijatest, rongisurfajatest ja adrenaliinisõltlastest. Film on ingliskeelsete subtiitritega.
Treiler

Avatud kunstilavka, kust leiab uuendatud trüki Tartu tänavakunsti kaardist, festivali tutika koti ja kleepse viimase aasta jooksul tänavatele ilmunud töödega. Panus ka müstilistelt ööpimeduses hiilivatelt kunstnikelt endilt.

Sissepääs: annetus festivalile, süda seab hinna.

Rakvere

Rakvere raamatukogu peale teeb Soome tänavakunstnik Jukka Hakanen linna esimese seinamaalingu.

Aprill 20 - Mai 4

Avatud Tartu ja välismaa tänavakunsti tutvustav näitus

Aprill 24

24. aprill - tänavakunstinäituse ja Jukka Hakaneni seinamaalingu pidulik avamine

Puka

Aprill 25

Eksootiline tänavakunsti ekskursioon Pukka

Tartu näitel võime vabalt väita, et mõnusa tänavakunstielamuse jaoks ei pea alati pealinna või metropoli minema. Pukas saab näha kohalikku tänavakunsti kõige ehedamas ja üllatavamas võtmes. See on tõeline perifeeriaelamus tänavakunstifännidele, kelle jaoks suured muralid on midagi, mida näeb kümnete kaupa iga päev internetist. Puka tänavakunsti ei näe internetist ning seda tuleb ise vaatama minna, sest tänavakunstile omaselt töötab see koos kogu keskkonnaga.

Rong väljub Tartu raudteejaamast 15:14, tagasi Tartus 18:03

Tuur on tasuta, rongipileti eest tuleb maksta :)
Giidiks Kristjan Nagla
Vajalik eelregistreerimine salmik@stencibility.eu

Sponsorid